264 2 14 57 
264 2 11 06
Відділ культури та туризму
Буської РДА Львівської області

Офіційний сайт

  

Триває підготовка до Міжнародного фестивалю "Надбужанські медобори"

На території музею-заповідника "Олеський замок" у п'ятницю, 13 липня, відбулося виїзне засідання організаційного комітету з питань проведення традиційного міжнародного фесту "Надбужанські медобори".

Учасники оргкомітету оглянули територію проведення фестивалю, визначилися з місцем встановлення сцени, розташуванням наметового містечка Майстрів, розміщенням виїзної торгівлі, фотозони та автостоянки, ін.
Також визначено, що впродовж часу, що залишився до фестивалю, необхідно провести благоустрій території, належно облаштувати під’їзні шляхи, забезпечити наявність вказівників до місця проведення заходів, підготувати місця для стоянки автомобілів.

Нагадаємо, що ІІІ Міжнародний фестиваль "Надбужанські медобори" відбудеться у неділю, 12 серпня, на території музею-заповідника "Олеський замок". Початок о 12.00 год.  


У НД с.Задвір'я (директор М.Блага) діти малювали акварелями на тему "Літні мотиви".Кожна творча робота учасника відрізнялася одна від одної.У своєму малюнку, вони намагалися відобразити найкращу пору року,коли мають змогу відпочити та порадіти.А пізніше,

У НД с.Задвір'я (директор М.Блага) діти малювали акварелями на тему "Літні мотиви".Кожна творча робота учасника відрізнялася одна від одної.У своєму малюнку, вони намагалися відобразити найкращу пору року,коли мають змогу відпочити та порадіти.А пізніше, дівчата ще поспівали пісень та позмагались у караоке.


12 липня відбулась презентація першого Буського історико – краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька», присвяченого 30-ти річчю товариства “Бужани”

12 липня відбулась презентація першого Буського історико – краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька»

Цього року виповнюється 30 років з часу створення в Буську громадської організації «Товариство Бужани». У далекому 1988 році воно стало першою ластівкою національного відродження на наших теренах.

Організовували його люди, якими, в першу чергу, керувала любов до рідного краю, його історії та культури. Ініціатором створення товариства були брати Зіновій та Володимир Павлики, краєзнавець Тарас Дишкант, громадський активіст Олександр Саримсаков, вчителі місцевих шкіл Людмила Ціхоцька, Ярослав Книш та Роман Бучко, журналіст Ігор Грабович. 1989 року товариство зареєструвало свій статут, і вже тоді було зрозуміло, що воно займе важливу нішу у суспільно – політичному та громадському житті краю. З цього часу і донині члени товариства мають активну життєву позицію, ведуть дослідницьку, історико – культурну та археологічну діяльність, долучаються до всіх важливих подій, що відбуваються в районі. Впродовж років у товариство вливалися нові ініціативні люди, кожен з яких вносив свою лепту в історико – краєзнавчу скарбницю Бущини.

Одним з них був Михайло Зозуля, який систематизував та видав перший номер Буського історико – краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька». До нього ввійшли статті членів товариства «Бужани», написані з часу його заснування.

12 липня у методичному залі Буського РНД відбулася презентація цього видання. Привітати «Бужан» та мешканців Буська з виходом у світ першого номера альманаху прибули відомі історики та краєзнавці Львова – Іван Сварник, Андрій Левик, Роман Мелех, Анатолій Недільський, директор видавництва «Растр – 7» Михайло Турко. У своїх виступах вони акцентували увагу на тому, що вихід такого видання – важлива подія для бущан.

Буськ – дуже древнє місто, тут зароджувалася українська держава. За словами Івана Сварника, історико – культурний альманах «Клекіт бузька» – це ще одна цеглинка в будівництво модерної української держави. Саме тому ми маємо свято берегти історичну пам’ять для нащадків, бо без неї у держави немає майбутнього.

Щирі слова подяки за свою подвижницьку працю та підтримки у виданні майбутнього тиражу цієї книги члени товариства отримали і від голови Буської районної ради Богдана Глови, першого заступника голови Буської РДА Олега Ільківа, начальника відділу культури та туризму Людмили Ціхоцької, редактора часопису «Воля народу» Миколи Іванціва, заступника Буського міського голови Володимира Зеленюха.

«Дякуючи таким людям, таким організаціям, як «Товариство Бужани», Україна і стала незалежною», – підсумував Богдан Глова. Голові товариства “Бужани” Зіновію Павлику вручили подяку від районної ради та РДА.

А книгознавець та журналіст Анатолій Недільський зауважив, що у всі часи прогресом рухає культура, одним з виявів якої є книжка. І такий альманах слугуватиме багатим джерелом для теперішнього та майбутнього поколінь, для тих, хто прагне глибше пізнати історію свого народу. Бо ті, що читають книжки, завжди ведуть за собою інших.

Бущани вшанували пам’ять полеглих українських захисників під Зеленопіллям

Бущани вшанували пам’ять полеглих українських захисників під Зеленопіллям

Страшний ранок 11 липня 2014 року тепер назавжди вписано кривавими літерами в історію російсько-української війни на Донбасі. Цього дня, чотири роки тому, о 4.30 ранку російська реактивна артилерія завдала підлого удару по позиціях українських захисників під Зеленопіллям, що у Луганській області.
11 липня у сесійній залі районної ради зібралися районна влада, представники громадськості, ЗМІ, аби пригадати цю трагічну дату, вшанувати пам’ять полеглих у цей жахливий день українських захисників.

Серед загиблих під Зеленопіллям є і двоє бущан: молоді люди Володимир Колтун з Полонич і Василь Ковалик з Яблунівки, яких посмертно Указом Президента України Петра Порошенка було нагороджено орденами «За мужність» III ступеня.Їх імена, як і імена тисяч наших захисників, назавжди будуть вписані у героїчний літопис звитяжної боротьби за Українську державу.
Присутні хвилиною мовчання та щирою молитвою вшанували світлу пам’ять усіх загиблих.Колтун Володимир Михайлович.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Надалі з промовами звернулися до учасників акції голова райдержадміністрації Петро Мороз та заступник голови районної ради, учасник українсько-російської війни на сході Роман Фурда.
Вони нагадали про обставини трагедії під Зеленопіллям, яка по чисельності загиблих українських захисників була найбільшою з часу початку війни, закликали завжди пам’ятати про загиблих і повсякчас вшановувати живих українських героїв.
На завершення усі присутні у залі переглянули документальну тематичну кінострічку та заспівали церковний Гімн України «Боже єдиний, великий…».
Вела захід методист РНД Любов Огороднік.

 

Зараз на сайті

На сайті 8 гостей та відсутні користувачі

Лічильник відвідування

Сьогодні 54
Вчора99
Цього тижня 439
Минулого тижня 697
Цей місяць 2057
Минулий місяць 4983
За весь час 49941
Ваш IP: 54.198.111.185
Сьогодні: 2018-07-19
Користувачів на сайті: 0
Гостей на сайті: 8
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Навігаційна стежка